site templates free download

Ekom Ekipman Bakım, Arıza Takip, Malzeme ve İş Yönetimi Yazılımı

Site ve Apartman, Kooperatif, AVM, İş Merkezi, Plaza ve Rezidans'larda bulunan makina, bina, ekipman, ısıtma ve soğutma sistemleri, teçhizat gibi tüm varlıkların bakım süreçlerinin daha sağlıklı bir şekilde yönetilmesini ve takip edilebilmesini sağlayan Ekom Ekipman Bakım, Arıza Takip, Malzeme ve İş Yönetimi Yazılımı "ekomAEM" ile yönetmek artık çok kolay.

ekomAEM sayesinde ekipmanların periyodik bakım planlarını hazırlayabilir; iş emirleri bazında bakım ve onarımları, işçilikleri, malzeme sarflarını, dış bakım giderlerini, arıza istatistiklerini takip edebilir, şirket dışında yapılan bakım vb. bakım türlerini yönetebilirsiniz.

İş Emirleri

İş emirleri, organizasyonu etkileyen tüm işlerin yönetiminde kullanılır. Arıza-İş bildirimleri, hazırlık, planlama ve sonuç bildirimleri bu modül içerisinde yapılır. Tüm arıza ve bakım kayıtlarının detaylı bir analizi için sistem takibine olanak sağlar. Modülün etkili kullanımı ile bakım faaliyetlerinde verimlilik ve maliyetler üzerindeki kontrol artar.

Arıza Takip & Bakım Yönetimi

Kurum içerisinde her noktada yapılan arıza faaliyetlerinin sistem üzerinde kayıt altına alınması, dolayısıyla arıza yönetiminin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi amaçlanmaktadır.
Arıza kodları modülünde, bakım sırasında karşımıza çıkabilecek arızalar, arıza sınıfı bazında kodlanır. Arızaların kodlanmasındaki amaç, iş emirlerinde arıza raporlaması yapılarak geçmişe yönelik arızalarla ilgili istatistikler elde etmektir. 

Ekipman Yönetimi

Kurum içerisindeki tüm ekipman ve tesis bilgileri detaylı teknik özellikleri ile birlikte kayıt altına alınır. Cihazlar alt ekipman bilgileri ile birlikte, lokasyon (Bina, Kat, Bölüm, Oda…) bazında kontrol numaralarını içeren barkodlu etiketleme sistemi kullanılarak sınıflandırılır. Servis ve kullanımla ilgili dokümanları içeren envanter kayıtları oluşturulur.

Checklist & Periyodik Bakım Planları

Kalite, performans ve emniyet faktörleri dahil, operasyonlara ilişkin en uygun şartları koruyabilmek için periyodik bakıma ihtiyaç vardır. Periyodik bakım yönetimi; kalite hatalarını ve arızaları önleyen, ekipman ayarları ihtiyacını ortadan kaldıran, teknik elemanların işini kolaylaştıran ve daha emniyetli kılan faaliyetlerin detaylı tanımlandığı modüldür. Periyodik bakımların tanımlanması; arızaların ve üretim aksamalarının önlenmesini amaçlar.

İşletmenize uygun teklifler almak için bizi arayabilirsiniz!

© 2018 Ekom Yazılım